مدرک CCNP در سیسکو

مدرک CCNP در سیسکو

مدرک CCNP در سیسکو یک مدرک رده بالای مهندسی شبکه است، افرادی که صاحب مدرک مذکور شوند قادر خواهند بود شبکه های بزرگ کامپیوتری که بین صد تا پانصد کامپیوتر دارند را نصب و پیکره بدی و عیب یابی کنند. این نوع شبکه ها عموما در کارختنجات صنعتی بزرگ مراکز عظیم تجاری و همچنین سازمان های بزرگ مستقر هستند. بر خلاف شبکه های محلی کوچک و شبکه های دفتری ، به دلیل نوع استفاده کاربران زیادو نقشی که در پیشبرد اهداف نهایی آن سازمان ایفا می کنند، از حساسیت زیادی برخوردار است.
لذا افرادی که با کسب مدرک ccnp پا به عرصه پرداختن به این گونه شبکه ها می گذارند نسبت به دارندگان مدارک دیگری چون ccna اهداف بزرگتر و به دنبال آن مشکلات و دردسرهای بیشتری را پیش رو دارند.
اما بعد از سختی درک مفاهیم و کسب مدرک ، موقعیت های شغلی عالی از لحاظ درآمد، موقعیت اجنماعی و امنیت شغلی را با خود همراه دارد.
داوطلبان کسب مدرک ccnp باید اولین قاعده هرم تحصیلی شرکت سیسکو یعنی مدرک ccna را که مربوط به شبکه های محلی کوچک می شود گذرانده باشند و به طور کلی و بدون در نظر گرفتن هدف کسب مدرک ، اشخاصی که مایل هستند در دوره های ccnp شرکت نمایند باید با مفاهیم اساسی و مهمی چون موارد زیر آشنایی قبلی داشته باشند:
ccnp
درسیسکو سطوع مختلفی از مدارک وجود دارد و اخذ مدرک از سیسکو بسیار ارزشمند است و ارزش اعتبار والایی برای متخصصین شبکه ، مدیران آن ها و شرکت هایی که آن ها را استخدام نموده اند ، دارند.

Cisco_Training-level

تخصص های شبکه سیسکو دارای سه سطح از مدرک است:

۱– آشنایی  associate
۲- متخصص professional
۳- سطح مهرت عالی Expert

سطح آموزش متخصص:
تعداد امتحانات : چهار امتحان
مدرک CCNP از سری مدارک سطح متخصص ، در رابطه با مهارت فنی در نصب و تنظیمات و راه بری شبکه های lan و wan و نیز ارتباطات شبکه توسط سیستم شماره گیری تلفن برای شبکه های بزرگ بوده و نشانگر دانش و مهارت پیشرفته در زمینه شبکه می باشد.
مباحث این مدارک بر روی مواردی همچون امنیت شبکه های متمرکز ، کیفیت سرویس و .. دارد.

Cisco_Training-level

 

تا چندی پیش مدرک CCIE پیشرفته‌ترین و بالاترین مدرک ارایه شده توسط سیسکو در زمینه شبکه‌های کامپیوتری بود. در هرم تحصیلی ارایه شده توسط شرکت سیسکو، در قاعده هرم مدرک CCNA به عنوان مدرک ورود به چرخه تحصیلی و کسب علوم شبکه‌ای قرار گرفته و عنوان نصب و پشتیبانی ادوات شبکه‌ای سیسکو را به خود اختصاص داده‌است. در همین سطح مدرک CCDA که ویژه طراحی مقدماتی شبکه‌های سیسکو می‌باشد نیز وجود دارد. در یک سطح بالاتر سه مدرک CCNP، CCDP و CCIP لایه میانی این هرم را تشکیل داده و عنوان مدیریت شبکه‌های پیشرفته و پیچیده سیسکو را به خود اختصاص داده‌اند و بالاخره این‌که مدرک CCIE با قرار گرفتن در سطح متخصص، به عنوان طراح اصلی و مدیریت رده بالای شبکه‌های سیسکو شناخته می‌شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفت =